Praca zdalna - a co z cyberbezpieczeństwem?

wave

Coraz więcej firm rozważa wprowadzenie możliwości pracy zdalnej, a działania w tym kierunku gwałtownie przyspieszyły w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19).


W dużych firmach bezpieczne rozwiązania do pracy z domu są już zazwyczaj gotowe oraz na małą skalę wykorzystywane od dawna. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej pośród średnich firm. Utworzenie stanowisk pracy zdalnej nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli przedsiębiorstwo nie posiada w tej kwestii doświadczenia. W związku z COVID-19 wiele firm musi nagle i szybko wprowadzić rozwiązanie, którego dobre przygotowanie trwa zwykle kilka miesięcy. Oprócz logistycznych i technologicznych wyzwań związanych z ochroną pracowników przed koronawirusem, firmy mierzą się również z koniecznością zadbania o ich ochronę przed wirusami komputerowymi. Dodatkowo, w przypadku pracy zdalnej często zdarza się, że pracownik musi korzystać z urządzeń prywatnych i je wykorzystywać do bezpiecznego połączenia z siecią firmową.


Z drugiej strony cyberprzestępcy nie próżnują i natychmiast zareagowali na kryzys związany z COVID-19 - już od ponad miesiąca organizują kampanie phishingowe o tej tematyce, wykorzystując społeczny niepokój na całym świecie. Ponadto, w wyniku masowej migracji z miejsc pracy do domów, obszar cyber ataków znacznie się zwiększy, a hakerzy będą wykorzystywać wszystkie słabe punkty w ochronie pracowników zdalnych.


Aby wyjść naprzeciw potrzebom firm, Veronym oferuje skuteczną usługę cyberbezpieczeństwa, którą cechuje prosta obsługa oraz elastyczny model subskrypcji.


  • Cyber ochrona Veronym jest prosta i szybka do wdrożenia, ponieważ oparliśmy ją o rozwiązania chmurowe i w pełni nią zarządzamy. Spełnia ona również wymagania RODO. Ochrona obejmuje zabezpieczenie na poziomie sieci oraz urządzeń końcowych.
  • Usługę możesz zainstalować i uruchomić w ciągu kilku minut, także bez specjalistycznej wiedzy.
  • Do ochrony przed cyberzagrożeniami wykorzystujemy nowoczesne technologie od liderów rynku cyberbezpieczeństwa (np. Palo Alto Networks i Crowdstrike), które w pełni zintegrowaliśmy w jednej platformie. W ten sposób gwarantujemy cyber ochronę na najwyższym dostępnym poziomie.
  • Nie musisz obawiać się kosztów inwestycyjnych lub długotrwałych zobowiązań. Z naszej usługi można korzystać w miesięcznym abonamencie - dzięki temu masz pełną kontrolę nad kosztami i możesz elastycznie zmieniać zakres ochrony zgodnie z aktualnymi potrzebami firmy.
  • Dodatkową zaletą naszego rozwiązania jest połączenie VPN do sieci firmowej, dzięki któremu pracownicy mają zapewniony bezpieczny dostęp do zasobów firmowych. W tym celu należy połączyć posiadany już przez firmę firewall z usługą chmurową Veronym. Zapewniamy parametry konfiguracji oraz pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów.