Najczęściej zadawane pytania

wave

Podstawy

Jak działa usługa?

Veronym jest chmurową usługą cyberbezpieczeństwa. Opiera się na najnowocześniejszych, sprawdzonych technologiach, które są w pełni zautomatyzowane i doskonale skoordynowane. Łączymy ochronę urządzeń końcowych nowej generacji z wiodącą ochroną w warstwie sieciowej (Internet). Ataki są wcześnie wykrywane i automatycznie blokowane; jeśli atakującemu mimo to uda się naruszyć bezpieczeństwo urządzenia, wykorzystujemy zaawansowane metody analizy aby wykryć niepożądane zachowanie i powiadomić naszych klientów w szybkim czasie.

Czy muszę zatrudnić specjalistę IT do obsługi systemu Veronym?

Veronym zalicza się do usług typu Managed Security Service. Podczas tworzenia usługi przyświecała nam idea "prostoty". Dlatego specjalistyczna wiedza nie jest użytkownikom potrzebna aby zainstalować usługę i zapewnić ochronę urządzeniom.

Czy po zainstalowaniu oprogramowanie Veronym, wymagana jest dodatkowa konfiguracja na moim urządzeniu (laptopie/urządzeniu mobilnym/serwerze)?

Nie, urządzenie jest chronione zaraz po przeprowadzeniu instalacji.

Umowa

Czy mogę zmienić moją subskrypcję na wyższy lub niższy plan w każdej chwili?

Usługa Veronym dostępna jest w subskrypcji na zasadzie pay-as-you-go. W przypadku miesięcznego rozliczenia możesz podwyższyć lub obniżyć plan oraz zrezygnować z usługi w każdej chwili. W przypadku rozliczenia rocznego możesz podwyższyć plan w każdej chwili, ale obniżyć go lub zrezygnować z usługi po zakończeniu roku subskrypcji.

Jaki jest okres wypowiedzenia?

Do końca miesiąca, z płatnością miesięczną. Na miesiąc przed końcem całego roku subskrypcji, przy opłacie rocznej.

Czy pobieracie opłatę za rezygnację z usługi?

Nie. Veronym jest usługą na zasadach pay-as-you-go. Nie mamy opłat za rezygnację z usługi. Jeśli zrezygnujesz, zostanie wystawiony rachunek za dany miesiąc, ale za kolejne już nie.

Użytkownik

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat instalacji Veronym na moim urządzeniu?

Instrukcje instalacji można pobrać bezpłatnie z Portalu Klienta Veronym. Zawierają wszystkie niezbędne informacje na temat procesu instalacji i wymagań systemowych.

Wersja próbna

Czy wersja próbna jest płatna? Jak długo trwa?

Wersja testowa jest bezpłatna i trwa 14 dni.

Jak działa 14-dniowy okres próbny?

Pełna ochrona Veronym rozpoczyna się od pierwszego dnia. Co 7 dni otrzymasz drogą mailową przystępny raport, a ponadto w każdej chwili podczas okresu próbnego możesz sprawdzić szczegółowe dane zawarte w panelu kontrolnym Portalu Klienta.

Technologia

Czy mam dostęp do interfejsu zarządzania i mogę jeszcze coś „ustawić” lub „zmienić”, czy też mam uprawnienia administracyjne?

W pakiecie Ultimate klient może zmieniać ustawienia.

Czy zapewniacie „ochronę offline”? Czy bezpieczeństwo mojego urządzenia jest zagwarantowane także bez połączenia z Internetem?

Veronym Device zawiera wszystkie technologie prewencyjne niezbędne do ochrony urządzeń zarówno online jak i offline. Do tych technologii należą m.in.: uczenie maszynowe, aby chronić przed nieznanym złośliwym oprogramowaniem lub złośliwym oprogramowaniem „dnia zerowego”, blokowanie exploitów i hashy, czy heurystyczne algorytmy sztucznej inteligencji służące wykrywaniu zachowań charakterystycznych dla złośliwego oprogramowania (IoC - Indicators of Compromise).

Na które systemy operacyjne jest dostępna usługa Veronym?

Usługa Veronym jest dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne PC (macOS, Microsoft Windows), urządzeń mobilnych (iOS, Google Android) i instancji chmur publicznych.

Szczegółowe informacje zapewnia dział wsparcia klienta: support@veronym.com